O nás

Klub

Ragbyový klub RC Rakovník patří mezi nejmladší a nejrychleji se rozvíjející kluby na Rakovnicku. Jeho počátky se datují do roku 2009, kdy ještě pod neoficiálním názvem RC GcG Rakovník proběhli v městském parku u MOA Rakovník první tréninky s „šiškou“. Tehdy to bylo jen v okruhu několika přátel a nadšených fanoušků tohoto krásného a férového sportu.

Muži

Po krátké zimní odmlce však začalo zájemců přibývat a jaro roku 2010 patřilo už pravidelným tréninkům. Veškerá snaha tehdy směřovala k tomu se představit na turnaji v plážovém ragby, který je už několik let v době letní přestávky příjemným zpestřením pro kluby z Česka, Slovenska, ale i dalších zemí.

Tehdy ještě ve vypůjčených „vytahaných“ dresech rodící se tým mužů dokráčel v turnaji pro pohárek nejlepšího z nováčků. Což bylo samozřejmě obrovskou vzpruhou pro další práci, jejímž vyústěním vzniklo v lednu roku 2011 občanského sdružení Rugby Club Rakovník. 3. 4. 2011 se pak sdružení stalo oficiálním ragbyovým klubem pod Českou ragbyovou unií, která žádost o přijetí nového klubu jednohlasně potvrdila.

Veškeré úsilí tak začalo směřovat k přípravě na první soutěžní sezónu. V té tým mužů pod vedením trenérů a zároveň hlavních zakladatelů klubu Michala Topinky a Kamila Hejdy sehrál i několik přípravných utkání. První oficiální zápas na domácí půdě pak sehráli raci 19. 6. 2011 proti nově se rodícímu týmu RK Plzeň. Před poměrně silnou návštěvou tehdy rakovničtí borci zvítězili 60:12. Samotná první soutěžní sezóna 2011/2012 pak dopadla na výbornou, protože se rakům podařilo získat v soutěži nováčků nejvíce bodů a celou soutěž vyhrát.

Druhý ročník už tak úspěšný sice nebyl, ale i tak rakovničtí raci skončili na krásném druhém místě. To ovšem vedlo klub k zamyšlení, zda se nepřihlásit do 2. ligy. A protože většina hráčů byla pro tuto myšlenku naplnit. Hrají v současné rakovničtí ragbisté třetí nejvyšší mužskou soutěž.

Mládež

V září roku 2011 rakovničtí ragbisté začali koketovat s myšlenkou přidat pod své křídla i mládež. Po několika seznamovacích trénincích bylo patrné, že o ragby v dětském podání zájem na Rakovnicku byl. A tak rok na to v září 2012 uspořádali jako oslavu založení mládežnického ragby první ragbyový turnaj mladších přípravek. Od té chvíle se i malí raci pustili do soutěžních utkání a začali měřit své síly s týmy z klubů zvučných jmen, jako jsou Říčany, Sparta, Slavia nebo Tatra Smíchov. Po sezóně 2012/2013, ve které malí raci sbírali především zkušenosti se již v té současné 2013/2014 s lepšími výsledky dostavil i první úspěch. 22. 9. 2013 totiž přebrali první putovní pohár za 3. místo v regionálním turnaji mistrovství ČR, který se konal v Říčanech.

Současnost

V současné době je hlavní základnou klubu hřiště městského stadionu na Zátiší, které leží v areálu 3. ZŠ. Zde se také konají všechny domácí akce. Klub má v současné době 56 členů, z čehož rovných 30 jich spadá do mládežnických kategorií.

Partneři klubu


https://www.ravos-sro.cz/